Kapcsolat: +36 70 315 8908 | info@karrierkonzultacio.hu




A jelentkezéstől a sikeres állásinterjúig


Az álláskeresés egy összetett folyamat, ahol nagyon könnyű elakadni, legyen szó akár a jelentkezésről, akár az állásinterjúról.
Ez a hét gyakorlati tanács biztos, hogy segíteni fog abban, hogy könnyebben vegye a felmerülő akadályokat.


1. Hirdetés – Kit keresnek?
Sokan már ezen a ponton elbuknak. Olvassa el figyelmesen az álláshirdetést, a munkaköri leírás alapján döntse el, hogy mennyire lenne alkalmas az adott állásra. Amennyiben 75-80%-os az egyezés, akkor jó esélyekkel indul. Nem baj, ha nem tud minden pontnak megfelelni, a hirdetések az ideális álláskeresőknek íródtak. Fontos megjegyezni, hogy ha tisztában van a pozíció feladatköreivel, és a jelentkezés követelményeivel, akkor jelentősen megnő az esélye a sikerre. Például, ha a cég magyar nyelvű önéletrajzot kér, akkor csak magyart küldjön, angolt semmiképp, ha szükség van motivációs levélre, akkor azt is csatolja az önéletrajza mellé. Ha nem teljesíti maradéktalanul a követelményeket, akkor a saját esélyeit rombolja vele.

2. Önéletrajz – csak semmi sablonosság
Az önéletrajzában tüntesse fel a lehető legalaposabban azt, hogy hogyan illene bele az adott pozícióba, alakítsa a munkakör képére a CV-jét. Ne a múltnak, hanem a jövőnek írjuk. Nem kell minden irányú tapasztalatát beleírnia, csak azokat, amik az állás szempontjából relevánsak. Ha azokat a tapasztalatokat is beleírja, amik nem vonatkoztathatóak a pozícióra, akkor a HR-es nagy valószínűséggel nem fogja komolyan venni.

3. A cég – Ismerje meg!
Munkakeresésnél érdemes jobban utánanézni a cégnek, aminek a hirdetésére jelentkezik. Megnézni a weboldalát, közösségi média felületeit (pl. Facebook, Linkedin, a cég karrier oldala), milyen eseményeket szervez, mit képvisel, és feltennie magának a kérdést: Mennyire illik bele ön a cég kultúrájába. Ez nemcsak azért fontos lépés, mert sikerre viheti az állásinterjún, hanem rámutathat arra, hogy egyáltalán a meghirdetett munkakör megfelelő-e Önnek.

4. Viselkedés az interjún – Csak visszafogottan!
Az állásinterjúra hívás még nem jelenti azt, hogy megkapta az állást. Fontos, hogy ne tűnjön túlzottan törtetőnek, és ne hangsúlyozza, hogy néhány hónap múlva feljebb lépne a ranglétrán. Fontos észben tartania: a cég egy adott munkakör betöltésére keres dolgozót, nem pedig egy önjelölt menedzsert.

5. Állásinterjú – Beszélgessen!
Ha sikeres akar lenni az állásinterjún, célszerű menet közben kérdéseket feltennie. Hogyha a HR-es látja az érdeklődését, akkor nő a valószínűsége annak, hogy megkapja az állást. A nyugodt, nyitott proaktivitás segítheti hozzá a sikerhez.

6. Bemutatkozás – gyakorlás nélkül nem megy
Sokan úgy gondolják, hogy magukról beszélni könnyű feladat, de a tapasztalatok szerint ez nem így van. Ha szemben ül egy vagy több idegen emberrel, akkor az izgalom miatt könnyen leblokkolhat. Érdemes gyakorolnia a bemutatkozása néhány mondatát, akár tükör előtt elmondani többször, így megelőzheti a kellemetlen helyzeteket. Legyen lényegre törő, elsősorban a szakmai tapasztalatairól szóljon.

7. Öltözködés – Egyszerűen nagyszerűbb
Alkalmazkodjon a cég stílusához. A leggyakoribb öltözet férfiaknál az ing és a szövetnadrág, a nőknél a minimum térdig érő szoknya, nem dekoltált és nem áttetsző felső, diszkrét smink.

8. Közösségi média – Csak óvatosan!
Csak olyan fotókat jelenítsen meg a közösségi média felületein, amik nem kompromittálóak, mert a cég valószínűleg utána fog nézni önnek. A nem megfelelő tartalom miatt eleshet egy jó állástól.

Szívesen segítek, hogy megtalálja álmai állását. Ha segítségre van szüksége, keressen meg!



További tippek/cikkek: itt olvashatóak!




Forduljon hozzám, ha:


     - nem tudja, hogy kellene az álláskereséshez hozzáfogni,
     - sok helyre pályázott már, de visszajelzést sem kap,
     - nem boldogul az önéletrajzírással, motivációs levéllel,
     - régóta állást keres, mégsem talál,
     - nem biztos benne, hogy az Ön számára megfelelő úton halad.




KAPCSOLAT

Karrierkonzultáció

Cím: 1085 Budapest, József krt. 17., I. emelet
          (24-es kapucsengő)

Telefonszám: +36 70 315 8908

E-mail: info@karrierkonzultacio.hu

LinkedIn: Birkás Ágnes



Tartalomkészítés: Rubicsek Máté

E-mail: mate.rubicsek@gmail.com

LinkedIn: Rubicsek Máté


Adatkezelési tájékoztató